ÖVRIGT / Speglar / Spegel 1342288
*
nr 134 2288
Spegel
Empirestil, H101
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 2 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 19:02:54
1
100 kr
30/3 18:34:39
2
150 kr
31/3 13:53:19
3
350 kr
31/3 16:48:43
2
250 kr
31/3 20:03:48
1
300 kr
31/3 20:04:07
2
350 kr
31/3 20:05:00
1
400 kr
31/3 21:43:59
3
500 kr
2/4 14:55:03
4
600 kr
2/4 15:07:56
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 134 2288
Spegel
Empirestil, H101
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
tisdag 2 april 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/3 19:02:54 | 1 | 100 kr |
30/3 18:34:39 | 2 | 150 kr |
31/3 13:53:19 | 3 | 350 kr |
31/3 16:48:43 | 2 | 250 kr |
31/3 20:03:48 | 1 | 300 kr |
31/3 20:04:07 | 2 | 350 kr |
31/3 20:05:00 | 1 | 400 kr |
31/3 21:43:59 | 3 | 500 kr |
2/4 14:55:03 | 4 | 600 kr |
2/4 15:07:56 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: empire empirestil karl johan karl johan-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27